My story, my life.

Let Yourself go into my endless dream.

Ogłoszenie



~KLIK~


Zapraszam wszystkich do rejestrowania się.
Rejestracja odblokuje Wam dodatkowe opcje (Szybka Odpowiedź, ChatBox, Avatar, Sygnatura)
Możliwe jest dawanie komentarzy bez rejestracji.
Wystarczy w poście, którym chcesz zamieścić komentarz, poszukać opcji „Odpowiedź”.
Wszystkich zarejestrowanych zapraszam do konwersacji na ChatBoxie.
Tam, oraz w ogłoszeniach, będę dawać różne informacje na temat mych opowiadań i pomysłów :3


Rozdział Czwarty pojawił się po długiej nieobecności. C:
Sam jego tytuł, Pierwsze Problemy, mówi sam za siebie.
Jeśli chcesz się dowiedzieć, co stało się bohaterom - zapraszam~

~KLIK~


Trzy lata ciszy... No cóż, grunt, że nie więcej. XD
Czas na wielki comeback tego miesiąca~!
Okultysta wraca z nową porcją jego twórczości. Czekam także na Waszą. ;)

~KLIK~


Obiecałem regularnie dodawać notki, ale nie co dwa lata. xD
Mam nadzieje, że nie jest zbyt dużo błędów w niej i że czyta się ją dobrze.
Ciekawi dlaczego Piplup należy do Phoenixa a Charmander do Elegy? C:


~KLIK~


Po uporania się z WIĘKSZOŚCIĄ problemów technicznych - wracam.
Nie wiem, czy ku waszej radości czy wręcz przeciwnie. xD
Chyba to drugie, bo, mimo wakacji, oto kolejna lekcja historii~

~KLIK~


#1 22-August-2012 11:45:12

 Okultysta

Autor

7995310
Skąd: Milówka
Zarejestrowany: 09-August-2012
Posty: 592
Występuje w opowiadaniu: W każdym.
Postacie, którymi jestem: Jestem autorem, więc każdą. xD
Czytam opowiadania: Wszystkie.
Moje ulubione opowiadanie: Hym... Nie wiem. "0_o
WWW

'O wszechogarniającym pokoju, czyli lekcja historii.

    Kiedyś, gdy na świecie panował pokój, nie było wojen. Granice były otwarte, a narody tolerancyjne. Ludzie spokojnie wędrowali między krajami i zakładali rodziny nie przejmując się odmiennością innych nacji. Po jakimś czasie jednak rasy zaczęły się mieszać, a moce mutować. Z połączenia odmiennych umiejętności rodziców zaczęły rodzić się dzieci o „zdeformowanych żywiołach”. Posiadali oni nowe, lepsze bądź gorsze zdolności. Określono je mianem pobocznych.

Żywioły poboczne:

Gdy rodzice byli magami wody i ognia – mag pary wodnej.
http://file1.qidian.com/jpg/2012-2-3/21/228914.jpg
    Wygląd: Głównie płci żeńskiej. Magów pary wodnej, podobnie jak magów lodu, cechuje to, że - w przeciwieństwie do magów wody, którzy zazwyczaj rodzą się ciemnoskórzy - rodzą się biali jak śnieg. W dodatku ich włosy są jasne, błyszczące, długie, gęste i lekkie, przez co unoszą się we wszystkie strony przy najdelikatniejszym wietrze. Oczy przybierają różne odcienie błękitu i brązu.
    Moc: Magowie pary wodnej mogą wydawać się być słabi, jednak ich moce są bardzo pożyteczne. Słabo tkają wodę w stanie ciekłym, a jeszcze gorzej w stałym, aczkolwiek zmienianie jej w stan gazowy nie stanowi dla nich żadnego problemu. Są zwinni i szybcy, potrafią za pośrednictwem pary sparzyć swojego przeciwnika bądź porządnie go ostudzić. Jako, iż tkwi w nich iskra magów ognia, potrafią ogrzewać siebie jak i otoczenie oraz istoty w pobliżu. Nietrudne jest także dla nich rozpalenie ogniska. Posiadają wyjątkowo potężne moce uzdrawiające. Pobierają wilgoć z powietrza i z łatwością ukrywają ją we własnym organizmie (wyciągają w razie potrzeby, by znów przekształcić w wodę). Magowie obdarzeni tym żywiołem posiadają również zdolność poruszania się za jego pomocą.
    Charakter: Magowie pary wodnej nie znoszą być samotni. Gdy są sami, na przykład w domu, często ogarnia je frustracja, dlatego nigdy nie podróżują w pojedynkę. Często zmieniają zdanie, są niezdecydowani, przechodzą z jednej skrajności w drugą. Mogą kogoś niespodziewanie zaatakować za byle błahostkę lub coś zupełnie naturalnego, np. za użycie ksywki, którą wszyscy od dawna używają do tej osoby. Są całkowicie nieprzewidywalni, a to za sprawą dwóch przeciwstawnych żywiołów w jednym. Nigdy nie wiesz czy cię poparzy, czy może przymrozi.

Gdy rodzice byli magami wody i powietrza – mag lodu.
http://www.picshot.pl/pfiles/360755/mag%20lodu.png
    Wygląd: Głównie płci męskiej. Jak było to już wspomniane, ci tkacze rodzą się całkowicie bladzi. Co gorsza, zbyt duże słońce im szkodzi. Nienawidzą ciepła. Często od upałów doznają licznych poparzeń i wysypek. Ich włosy są krótkie, twarde i spiczaste, zazwyczaj białe bądź jasnobrązowe. Barwa oczu to zazwyczaj odcień niebieskiego. Dość szybko rosną im paznokcie, które są wyjątkowo mocne.
    Moc: Magowie lodu zazwyczaj przebywają na rodzinnym biegunie, ponieważ tylko tam znajduje się wystarczająca ilość lodu do tkania. Nie potrafią panować nad wodą w stanie gazowym ani uleczać, jednak ich techniki walki są zdecydowanie potężniejsze od magów władających parą wodną. Znają wiele lodowych kombinacji, które dla zwykłych magów wody stanowią wyższą szkołę jazdy (wielu z nich nigdy ich nie opanowuje).
    Charakter: Magowie lodu są melancholijni, romantyczni, często nie skupieni i zdezorientowani. Najlepiej czują się wśród znanych im osób. To niezależne, wolne duchy. Często samotnicy, którzy cenią sobie ciszę, spokój i więzy rodzinne. Są wyjątkowo wierni i uczuciowi, choć ich twarda powłoka doskonale to zasłania, chroniąc przed zranieniem oraz utrudniając nawiązanie kontaktu. Mówi się, że są oni najbardziej namiętnymi kochankami.

Gdy rodzice byli magami wody i ziemi – mag roślin.
http://www.picshot.pl/pfiles/360906/mag%20ro%C5%9Blin.png
    Wygląd: Głównie płci żeńskiej. Kobiety tkające rośliny często nazywane są driadami, ponieważ są niezwykle urodziwe i (tak jak te mityczne stworzenia) mają wpływ na roślinność. Mężczyźni również obdarzeni są niezwykłym wyglądem. Kolor oczu i włosów może być różny, ale jedno jest pewne – osoba, która jest magiem roślin, cechuje się niesamowitą urodą.
    Moc: Magowie roślin cenią sobie towarzystwo bagiennych magów wody, jednak ci tkają równie dobrze wodę w stanie ciekłym. Magowie roślin potrafią czynić to tylko we wszystkich roślinach – od traw po drzewa. Robiąc to, mogą dowiedzieć się, jakie właściwości owa roślina posiada (czy jest trująca, czy potrafi coś wyleczyć).
    Charakter: To rozrzutni, uczuciowi, towarzyscy, pewni siebie i skorzy do bójek ludzie. Uwielbiają zabawy, a ich niezwykła atrakcyjność sprawia, że nie stronią od romansów. Żyć pełnią życia – tak brzmi ich motto. Praktycznie niczego się nie boją. Kochają adrenalinę, przygody. Są wiecznie weseli, mili, szarmanccy. Cóż więc się im dziwić, że tak łatwo wychodzi im uwodzenie i owijanie sobie ludzi wokół palca. Sztuka manipulacji jest dla nich błahostką.

Gdy rodzice byli magami ognia i powietrza – mag błyskawic.
http://24.media.tumblr.com/tumblr_me42o7hRGP1rlva74o1_500.jpghttp://lilacbrickroad.files.wordpress.com/2013/02/tumblr_mhoyv13hja1r24otho1_500.jpg
    Wygląd: Równomiernie mężczyźni i kobiety, niezwykle rzadko występująca moc*. Tkaczy energii występującej w powietrzu cechuję to, że ich oczy są strasznie ciemne. Włosy zazwyczaj są albo jasne, bardzo nasycone, albo ciemne, wyjątkowo głębokie. Częstym kolorem włosów wśród magów błyskawic jest czerwień. Ten fakt sprawia, że teraz nie kpi się z rudych, przynajmniej nie na głos. Zazwyczaj są szczupli i wysocy.
    Moc: Magowie błyskawic to jedni z najpotężniejszych magów. Zdenerwowani potrafią wytworzyć wokół siebie iskry, a przestraszeni odpychać metalowe przedmioty. Tkają elektryczne ładunki zawarte w powietrzu, a gdy nagromadzą ich wystarczająco dużo rozpoczynają ciosać błyskawicami. Nie potrafią tkać ani ognia, ani powietrza. Magowie błyskawic w zależności od swojego temperamentu, wyzwalają z siebie impulsy elektryczne. Spokojniejsze osobniki zazwyczaj rażą prądem tylko według własnego uznania, tym samym nie raniąc nikogo przez przypadek. Agresywni i niepoukładani, nie potrafią kontrolować swojej mocy.
    Charakter: Od małego praktycznie się nie odzywają, nie wdają się z w zbędne rozmowy, przerywają rozmowę, gdy ktoś ich denerwuje i odchodzą. Są tacy, ponieważ nie chcą, by ponosiły ich emocję, które mogą sprawić, że zaczną niekontrolowanie tkać elektryczność, robiąc komuś krzywdę. Przez to mają miano aspołecznych, odizolowanych od reszty, nietowarzyskich, wręcz groźnych i niebezpiecznych, a to wszystko z powodu tego, iż nie chcą nikomu wyrządzić krzywdy. Zastanów się jak Ty byś się czuł, gdyby z powodu tego, iż nie chcesz nikogo skrzywdzić, uznawali Cię za złego czy opętanego.

Gdy rodzice byli magami ognia i ziemi – mag metalu.
http://animelife.ya1.ru/uploads/posts/2013-02/1361604152_gimli.600.502107.jpg
    Wygląd: Głównie płci męskiej. Podobnie jak magowie roślin, ci również mają swoją ksywkę pochodzącą z mitologi – krasnoludy, a to z powodu tego, iż są niscy, często grubi lecz zazwyczaj muskularni, okuci w żelazną zbroję i obowiązkowo (każdy mag metalu musi go mieć) samodzielnie wykuty młot. Są bujnie owłosieni – brody i wąsy, a u mężczyzn są one jeszcze bardziej powszechne. Rzadko zdarza się atrakcyjna kobieta o tej mocy. Mogą mieć różne kolory włosów i oczu.
    Moc: Magowie metalu, poza oczywiście metalem, potrafią tkać jedynie małe grudki ziemi, jednak w trakcie pojedynku warto mieć ich przy sobie. Z łatwością pozbywają się broni przeciwników i niszczą różne fortyfikację. Są doskonałymi kowalami z wielką krzepą. Nie ma bardziej obdarzonych w siłę magów od nich.
    Charakter: To porywczy, wybuchowi, zawsze gotowi do bójki ludzie. Połączenie dwóch najbardziej wojowniczych magów (ognia i ziemi) uczyniło z nich znakomitych żołnierzy. Nierzadkim problemem u nich jest pijaństwo i seksoholizm. Na widok przepięknej driady wpadają w obłęd. Są niedelikatni, bezpośredni, walą prosto z mostu. Najmniej uczuciowi ze wszystkich. Romantyczni magowie lodu mówią o nich, że ich serca są z tego, co sami tkają, z metalu i że nie czują, tylko pragną. Obżarstwo i pijaństwo – to można spotkać prawie w każdej wiosce krasnali. O rozpuście może lepiej nie wspominam...

Gdy rodzice byli magami powietrza i ziemi – mag piasku.
http://www.picshot.pl/pfiles/360907/magini%20piasku.pnghttp://www.picshot.pl/pfiles/360905/mag%20piasku.png
    Wygląd: Równomiernie mężczyźni i kobiety, dość często występująca moc**. Mają dość egzotyczną urodę. Są przepięknie opaleni – nie są ciemnoskórzy, mają opaleniznę godną pozazdroszczenia. Mówi się, że urodą mogą konkurować z magami roślin. Zazwyczaj mają ciemne włosy, a oczy wyjątkowo jasne, jakby... świecące. Noszą stosowny ubiór, który chroni ich przed nadmiernym słońcem oraz odwodnieniem.
    Moc: Magowie piasku najczęściej mieszkają na pustyniach, tkając wyłącznie piasek. Potrafią wywoływać burze piaskowe oraz uzdrawiać ludzi – w tym są równie dobrzy, a może i lepsi, co magowie pary wodnej. Dzięki umiejętności wskrzeszenia zmarłych w formie mumii wykreowali sobie wśród pozostałych opinie osób przeklętych. Ponoć moce, jakimi dysponują, są nie znane w pełni nawet im, ponieważ to lud dość nieufny, trzymający się z dala od wszystkich, nawet bratnich plemion.
    Charakter: Są tajemniczy i skryci dla obcych. Pomagają zbłąkanym na pustyni, lecz nie odzywają się do nich. Lud ten potrafi bardzo długo wytrzymywać bez wody. Bardzo mało o nich wiadomo. Większość osób, jakie ich spotkało (a jest ich niewiele), mówi, że są naprawdę przemili i fantastyczni, że nie ma bardziej gościnnych osób umiejących się dobrze bawić. W ich utopijnych społeczeństwach przestępstwa są praktycznie zerowe, a sprawiedliwość dosięga każdego i osądza surowo. Opisują ich jak wzór dobrych, wesołych ludzi, jednak prawdopodobnie jest to gadanie ludzi zgubionych na pustyni nękanych przez fatamorgany.

* Takie samo prawdopodobieństwo uzyskania tej mocy ma żeński jak i męski potomek. Szansa na to, iż mag powietrza i ognia urodzi dziecko z tą mocą jest minimalna.
** Takie samo prawdopodobieństwo uzyskania tej mocy ma żeński jak i męski potomek. Szansa na to, iż mag powietrza i ziemi urodzi dziecko z tą mocą jest prawie stuprocentowa.

***
Dedyk dla Nejti, która kiedyś tam pomagała mi poprawiać błędy w starszej wersji tej notki. :3


http://i.imgur.com/Do1BehQ.jpg

Pozdrawiam wszystkim forumowiczów.
Fajnie że czytacie moje wypocinki. ^^
A nawet moją sygnaturkę. C:
Ciekawe ilu z Was zauważy tą wiadomość, hihihi. xD

Offline

#2 18-January-2013 13:49:21

 GeminiGirl

Korektorka

48452543
Skąd: Polska
Zarejestrowany: 09-January-2013
Posty: 282
Występuje w opowiadaniu: 'Story 4 Elements
Postacie, którymi jestem: Kagayaki Kogane [M. Błyskawic]
Czytam opowiadania: Wszystkie
Moje ulubione opowiadanie: 'Story 4 Elements
WWW

Re: 'O wszechogarniającym pokoju, czyli lekcja historii.

Bez kitu, ale Ty masz genialne pomysły.
Sama w życiu nie wpadłabym na coś podobnego... o.O
Full szacun!


"Znam idealne lekarstwo na ból gardła: poderżnąć je."
Alfred Hitchcock
____________________________

http://2.bp.blogspot.com/-Kwg77ZTHQjI/U7nq7CZW9SI/AAAAAAAAACY/DGC-H-8etYE/s1600/button.png
Wyobraźnia...

Offline

#3 23-July-2013 00:28:05

 Keira Esprio

Yurinejkarichios

38695779
Skąd: Bydgoszcz
Zarejestrowany: 25-August-2012
Posty: 138

Re: 'O wszechogarniającym pokoju, czyli lekcja historii.

Hmm, wiesz, ostatnio bardziej polubiłam ogień od powietrza, ale mogę już zostać powietrzem ^^

Offline

#4 27-July-2013 21:55:02

 Okultysta

Autor

7995310
Skąd: Milówka
Zarejestrowany: 09-August-2012
Posty: 592
Występuje w opowiadaniu: W każdym.
Postacie, którymi jestem: Jestem autorem, więc każdą. xD
Czytam opowiadania: Wszystkie.
Moje ulubione opowiadanie: Hym... Nie wiem. "0_o
WWW

Re: 'O wszechogarniającym pokoju, czyli lekcja historii.

Pisałem Ci, że możesz zamienić, ale wolałaś zostać powietrzem, więc wiesz. xD


http://i.imgur.com/Do1BehQ.jpg

Pozdrawiam wszystkim forumowiczów.
Fajnie że czytacie moje wypocinki. ^^
A nawet moją sygnaturkę. C:
Ciekawe ilu z Was zauważy tą wiadomość, hihihi. xD

Offline

#5 28-July-2013 22:38:12

 Keira Esprio

Yurinejkarichios

38695779
Skąd: Bydgoszcz
Zarejestrowany: 25-August-2012
Posty: 138

Re: 'O wszechogarniającym pokoju, czyli lekcja historii.

Okultysta napisał:

Pisałem Ci, że możesz zamienić, ale wolałaś zostać powietrzem, więc wiesz. xD

Wiater rządzi, wiater umie latać :3

Offline

#6 29-July-2013 21:07:15

 Okultysta

Autor

7995310
Skąd: Milówka
Zarejestrowany: 09-August-2012
Posty: 592
Występuje w opowiadaniu: W każdym.
Postacie, którymi jestem: Jestem autorem, więc każdą. xD
Czytam opowiadania: Wszystkie.
Moje ulubione opowiadanie: Hym... Nie wiem. "0_o
WWW

Re: 'O wszechogarniającym pokoju, czyli lekcja historii.

Ogień w sumie też. Odpychali się ogniem i poniekąd latali. xD


http://i.imgur.com/Do1BehQ.jpg

Pozdrawiam wszystkim forumowiczów.
Fajnie że czytacie moje wypocinki. ^^
A nawet moją sygnaturkę. C:
Ciekawe ilu z Was zauważy tą wiadomość, hihihi. xD

Offline

#7 12-August-2013 22:17:49

Memory

Współautor

Zarejestrowany: 01-September-2012
Posty: 28

Re: 'O wszechogarniającym pokoju, czyli lekcja historii.

Ja ci już mówiłam, że najbardziej mi przypadł do gustu opis maga błyskawic~! I te obrazki *O*
Chociaż, roślinowym też nie pogardzę
I ogólnie, wszystko wygląda tak zajebiście, o wiele lepsze są od poprzedniej wersji~~
A mag metalu oczywiście mnie rozwala >D

Offline

#8 13-August-2013 11:22:01

 Okultysta

Autor

7995310
Skąd: Milówka
Zarejestrowany: 09-August-2012
Posty: 592
Występuje w opowiadaniu: W każdym.
Postacie, którymi jestem: Jestem autorem, więc każdą. xD
Czytam opowiadania: Wszystkie.
Moje ulubione opowiadanie: Hym... Nie wiem. "0_o
WWW

Re: 'O wszechogarniającym pokoju, czyli lekcja historii.

Dzięki. C: Jakoś... chyba wena do mnie wróciła, gdy pisałem te opisy. :3
Roślinowym opis chyba zmienił się diametralnie, bo wcześniej mieli chyba napisane, że są cisi i takie tam... ^^
Dziękuje, schlebia mi to. xD Jestem zadowolony z nowych opisów. Po raz (chyba) pierwszy myślę, że zrobiłem coś w końcu dobrze.
Mag metalu. XDDD On właśnie miał być taki rozwalający. Nie wiem skąd takie pomysły mi do głowy przyszły. >3


http://i.imgur.com/Do1BehQ.jpg

Pozdrawiam wszystkim forumowiczów.
Fajnie że czytacie moje wypocinki. ^^
A nawet moją sygnaturkę. C:
Ciekawe ilu z Was zauważy tą wiadomość, hihihi. xD

Offline

#9 13-August-2013 12:19:54

 GeminiGirl

Korektorka

48452543
Skąd: Polska
Zarejestrowany: 09-January-2013
Posty: 282
Występuje w opowiadaniu: 'Story 4 Elements
Postacie, którymi jestem: Kagayaki Kogane [M. Błyskawic]
Czytam opowiadania: Wszystkie
Moje ulubione opowiadanie: 'Story 4 Elements
WWW

Re: 'O wszechogarniającym pokoju, czyli lekcja historii.

No, zmiany na lepsze. ^^


"Znam idealne lekarstwo na ból gardła: poderżnąć je."
Alfred Hitchcock
____________________________

http://2.bp.blogspot.com/-Kwg77ZTHQjI/U7nq7CZW9SI/AAAAAAAAACY/DGC-H-8etYE/s1600/button.png
Wyobraźnia...

Offline

#10 14-August-2013 22:03:03

 GeminiGirl

Korektorka

48452543
Skąd: Polska
Zarejestrowany: 09-January-2013
Posty: 282
Występuje w opowiadaniu: 'Story 4 Elements
Postacie, którymi jestem: Kagayaki Kogane [M. Błyskawic]
Czytam opowiadania: Wszystkie
Moje ulubione opowiadanie: 'Story 4 Elements
WWW

Re: 'O wszechogarniającym pokoju, czyli lekcja historii.

LISTA NIEDOCIĄGNIĘĆ, BŁĘDÓW I SKRZYWIEŃ MOŚCI PANA. xD

Nie chce mi się wypisywać, co jest źle i dlaczego, dlatego po prostu napiszę, gdzie powinno być poprawnie i tę poprawną formę przedstawię. No, chyba, że coś naprawdę mnie wkurzy, wtedy będę drzeć ryja.

(WSTĘP) Kiedyś, gdy na świecie panował pokój, nie było wojen. Granice były otwarte, a narody tolerancyjne. Ludzie spokojnie wędrowali między krajami i zakładali rodziny, nie przejmując się odmiennością innych nacji.

(MAG PARY WODNEJ; MOC) Nietrudne jest także dla nich rozpalenie ogniska.

(MAG LODU; WYGLĄD) Jak było to już wspomniane, ci tkacze rodzą się całkowicie bladzi. Co gorsza, zbyt duża temperatura im szkodzi.

(MAG LODU; CHARAKTER) To niezależne, wolne duchy. Często samotnicy, którzy cenią sobie ciszę, spokój i więzy rodzinne.

(MAG ROŚLIN; MOC) Robiąc to, mogą dowiedzieć się, jakie właściwości owa roślina posiada (czy jest trująca, czy potrafi coś wyleczyć).

(MAG BŁYSKAWIC; CHARAKTER) Są tacy, ponieważ nie chcą, by ponosiły ich emocje, które mogą sprawić, że zaczną niekontrolowanie tkać elektryczność, robiąc przy tym komuś krzywdę. [...] Zastanów się, jak Ty byś się czuł, gdyby z powodu tego, iż nie chcesz nikogo zranić, uznawali Cię za złego czy opętanego.

(MAG METALU; WYGLĄD) Podobnie jak magowie roślin, ci również mają swoją ksywkę pochodzącą z mitologi – krasnoludy [...].

(MAG PIASKU; MOC) Magowie piasku najczęściej mieszkają na pustyniach, tkając wyłącznie piasek.

(MAG PISAKU; CHARAKTER)  Bardzo mało o nich wiadomo. Większość osób, jakie ich spotkało (a jest ich niewiele) [...].


No! Błędów niewiele. Powiem nawet, żeś się przyłożył. Moje nauki nie poszły w las. ^^

Ostatnio edytowany przez GeminiGirl (14-August-2013 22:11:29)


"Znam idealne lekarstwo na ból gardła: poderżnąć je."
Alfred Hitchcock
____________________________

http://2.bp.blogspot.com/-Kwg77ZTHQjI/U7nq7CZW9SI/AAAAAAAAACY/DGC-H-8etYE/s1600/button.png
Wyobraźnia...

Offline

#11 15-August-2013 20:07:58

 Keira Esprio

Yurinejkarichios

38695779
Skąd: Bydgoszcz
Zarejestrowany: 25-August-2012
Posty: 138

Re: 'O wszechogarniającym pokoju, czyli lekcja historii.

No teraz jest fajniej ale wcześniej też było dobrze ^u^

Offline




Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl